Chirurgická ocel

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel je moderním a velmi módním materiálem, který se používá k výrobě šperků. Šperky z chirurgické oceli se těší velké oblibě, zejména proto, že se podobají stříbrným šperkům, jsou však cenově dostupnější. Chirurgická ocel je navíc tvrdší než stříbro, proto se šperky z ní vyrobené nepoškrábou tak snadno. Používáním nemění svou barvu, nekorodují a neoxidují. To však neznamená, že se to nemůže stát.
Chirurgická ocel 316L je nejlepší slitinou pro výrobu šperků.

Její hlavní vlastnosti jsou:

 • Vysoká tvrdost – šperky z oceli jsou dostatečně tvrdé, nedají se polámat.
 • Odolnost povrchu - povrch je odolnější proti poškrábání nebo odření než u jiných, měkčích kovů.
 • Barevná stálost - šperky z oceli mají svou vlastní UV ochranu, která zabraňuje barevným změnám způsobeným vlivem světla.
 • Antikorozní povrch – povrch je odolný vůči oxidaci a korozi.
 • Různorodé opracování povrchu – může mít lesklý, broušený nebo matný povrch.

  Chirurgická ocel v porovnání s ostaními kovy:

  Chirurgická ocel není tak tvrdá, jako titan nebo wolfram. Šperk na rozdíl od stříbra a zlata nevyžaduje téměř žádnou údržbu, čištění, ani ošetřování, proto si bez menší námahy můžete užívat jeho krásu a lesk.

  Hypoalergenní složení:

  Chirurgická ocel je v zásadě hypoalergenní a je vhodná i pro ty, kteří mají alergii na stříbro. Není však pravdou, že šperky z ní jsou vhodné pro všechny alergiky. Jsou méně alergenní, než šperky vyrobené z jiných kovů, ale mohou obsahovat různé příměsi niklu nebo síry. Těžkým alergikům proto doporučujeme spíše šperky vyrobené z wolframu nebo titanu.

  Dobrá rada pro Vás:

  Chcete-li navštívit lázně, dejte si velký pozor zejména tehdy, obsahuje-li termální voda v lázni síru. Před vstupem do vody si vaše ocelové šperky sundejte a uschovejte. Platí to i pro šperky bez pokovování a kamínků, protože síra může ocel poškodit. Všeobecně doporučujeme našim zákazníkům, aby se se šperky nemyli, neumývali nádobí apod., tzn. aby šperky nebyly v kontaktu se žádnými saponáty a chemikáliemi.         
  Trendové šperky vyrobené ze zdravotně nezávadné chirurgické oceli nejvyšší kvality rozpoznáte podle označení ,,Stainless steel 316L“. Dnes si díky stále se rozvíjejícímu technickému pokroku a šperkařským technikám můžete vybrat šperky z chirurgické oceli v různých provedeních, povrchových úpravách, ať už na denní nošení, nebo ke speciálním příležitostem v luxusním vzhledu.