Křišťál

Křišťál univerzální léčitel, tzv. „kamenný zářič“

Barva:  průhledný

Znamení zvěrokruhu: lev, kozoroh, vodnář

Čakra: 6. (čelní), 7. (korunní), ale i ostatní

Energie: projektivní* i receptivní

Naleziště: Brazílie, Madagaskar, Švýcarsko, Francie, Rusko

Užití: síla, ochrana, meditace, harmonie, léčení


Vlastnosti: je to nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na planetě. Používá se především, k zesílení energie ostatních léčivých kamenů, při léčení. Působí jako katalyzátor, který v nás reguluje výměnu energií. Negativní energii uvolňuje a pozitivní energii pohlcuje, čímž navozuje v našem těle naprostou harmonii. Tento kámen v sobě skrývá nesmírnou moc, která je využívána jakožto očišťující prostředek naší duše, což je důvod, proč je velmi často využíván při meditacích, kdy dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Pomáhá člověku poznat sebe sama, odhaluje vnitřní negativismus a stimuluje pozitivní myšlenky a pocity. Projasňuje mezilidské vztahy a odhaluje i tu nejzarytější pravdu. Zvyšuje taktéž sebevědomí, povědomí o světě a jasnost myšlení.


Léčebné účinky: univerzální léčitel všech zdravotních problémů, včetně problémů duše. Tento „mistr léčitel“ je ovšem nejúčinnější při řešení neurologických potíží (nevolnost, závratě, bolesti hlavy, zubů, migrény). Dále stimuluje imunitní a oběhový systém, posiluje tok energie a uvádí tělo do rovnováhy. Je výborným pomocníkem při střevních potížích, podporuje zažívací trakt.


Křišťál by neměl chybět tam, kde je zapotřebí důkladné výměny energie. Tam působí jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině. Nejjednodušší cestou jak přijímat energii drahých kamenů je jejich blízký kontakt s organismem. Lze je nosit jako šperk nebo jen tak v kapse, protože takto působí jejich vibrace na naše energetická těla. Všeobecně je velmi vhodné ho umístit do dlouhých chodeb nebo naproti dveřím. Když jsou zavěšené v okně ložnice, pomáhají zlepšit partnerský život. Avšak může být i nádhernou dekorací do interiéru.

_____________________________________________________________________________

* dodává energii, do okolí vyzařuje mužskou energii jang, která zosobňuje rozum, tvořivou sílu a průbojnost. Kameny se čistí a dobíjí energií slunečních paprsků. Náramky z projektivních kamenů se nosí na pravém zápěstí.