Pravé perly

Pravé perly

Přírodní neboli pravé perly můžeme rozdělit na mořské a sladkovodní. Oboje vyrůstají v lastuře perlorodky, mořské perly jsou však známější a také dražší.

Pravé perly jsou přírodním produktem, takže se dá říci, že co perla, to originál. Drobné rozdíly najdete jak v jejich tvaru, tak v barvě nebo lesku. V nepravidelnosti tvarů, různých barevných tónech, či pestrých odlescích však spatřujeme spíše přednosti a oceňujeme jejich vzácnost a originalitu, která u nás vítězí nad uměle vyrobenými, naprosto stejnými kousky syntetických perel.

Perly v sobě skrývají též symboliku. Jsou ztělesněním moci, štěstí a moudrosti a je jim přisuzována kouzelná i léčivá moc.

Mají také již od pradávna magický význam. Odráží krásu ženy, pomáhají nalézt duševní rovnováhu, pokoru, značí podstatu ženy.

Perly často nosíme jako osobní ochranný amulet.

Přivolávají štěstí a zdraví, chrání před negativní energií. Značí čistotu, vyrovnanost a štědrost. Dokáží posílit vaší intuici, pomohou vám dosáhnout vytyčených cílů.

Víte, že už naši předci věřili, že perly umožňují propojit materiální svět s tím duchovním? Podle perských legend jsou perly slzami bohů, staré indické legendy zase hovoří o tom, že perly jsou měsíční rosou, která se pomocí božských sil proměnila uvnitř schránek v perlu.

Mnoho lidí též věří na léčivé účinky perel. Mírní bolesti, pomáhají při reprodukčních potížích i při nemocech kůže. Pomáhají proti vyhoření a mají pozitivní účinky na zažívací ústrojí.

Dle horoskopu jsou perly ideální pro lidi narozené ve znamení Kozoroha, Ryb, Blížence, Raka a Vah. Pojí se se čtvrtou srdeční a šestou čelní čakrou.

 

Symbolika různých barev přírodních perel:

  • Bílé perly: symbolizují čistotu, nevinnost a nový začátek.
  • Modré perly: přivolávají lásku.
  • Růžové perly: hovoří o slávě, úspěchu, ochraně a štěstí.
  • Béžová perly: symbolizují jemnost, dobrosrdečnost a nenápadnost.
  • Černá perly: odkazují na úspěch.
  • Zlaté perly: v přírodě je nenajdete, mají jen o zlatavý nádech bílé nebo béžové perly. Přesto má svou symboliku. Bohatství, velkorysost a šlechetnost.
  • Perly zelených odstínů: přinesou vám klid, mohou symbolizovat i nový začátek.
  • Šedé perly: odhalí, co je ve vás autentického. Patří spolu s bílými, růžovými a fialovými perlami mezi ty nejoblíbenější a nejžádanější.
  • Fialové perly: symbolizují sjednocení.
  • Meruňkové perly: uvolňují a povzbuzují otevřenost a upřímnost.

Léčivé vlastnosti perel používejte pouze jako dodatek a psychickou podporu klasické léčby, nikoliv jako její náhradu. Při zdravotních potížích, prosím navštivte svého lékaře.