Růženín

 

Růženín kámen bezpodmínečné lásky a nekonečného míru

Barva:  světle až středně růžová

Znamení zvěrokruhu: býk, váhy

Čakra: 4. (srdeční)

Energie: receptivní* 

Naleziště: Madagaskar, Brazílie, USA, Indie, Jižní Afrika

Užití: láska, spánek, uzdravování, trpělivost, životní energie, krása

Vlastnosti:  probouzí v nás pocit dobra, trpělivost, mírnost, přátelství, empatii, citlivost a podstatu nesobecké lásky. Jedná se o jeden z nejdůležitějších krystalů pro srdce a srdeční čakru. Měkké růžové vyzařování růženínu obklopuje naši duši, uklidňuje a hojí veškeré rány srdce, které nabývá opět na důvěře a pozvolna se otevírá. Citové rány získané v průběhu našeho života jsou postupně zaceleny a do našeho bytí vstupuje síla odpuštění a láska k sobě samému, ale i k ostatním. Teprve poté, co se naučíme dávat lásku sobě, je možné nezištně milovat druhé. Těm, kteří nikdy nepoznali lásku, pomůže potlačit emoce zášti, hněvu, nenávisti a podezřívavosti a zbavit tak srdce těchto vnitřních negativních pocitů. Učí nás jak být trpěliví při řešení problémů, pomáhá přijímat nezbytnost změn a tím nalézt vlastní cestu ke klidu. Pokud k sobě tedy chcete přilákat lásku a nové vztahy, nemusíte hledat už nic jiného než právě růženín. V existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii. Zároveň prohlubuje vnímavost našich smyslů k umění, oživuje fantazii a tvořivého ducha.

Léčebné účinky: reguluje činnost srdečního svalu, a tím zmírňuje pocit bušení srdce. Má pozitivní účinek na centrum vegetativního nervového systému, čímž snižuje psychické potíže a zároveň přispívá ke klidnému spánku. Odstraňuje z těla škodlivé látky. Dále pomáhá u chorob ledvin, jater, plic, léčí infekce močové trubice a pohlavních orgánů u mužů i žen. Navíc působí stimulačně na pohlavní orgány, čímž zvyšuje prožitek pohlavního styku. Pomáhá při chronických onemocněních, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Výborným pomocníkem je taktéž při krevních onemocněních, jako je anémie a leukemie. Povrchově léčí kožní záněty (popáleniny, puchýře, jizvy) a má blahodárný účinek na pleť, kterou omlazuje. Je velice vhodný pro děti.

Nejjednodušší cestou jak přijímat energii drahých kamenů je jejich blízký kontakt s organismem. Lze je nosit jako šperk nebo jen tak v kapse, protože takto působí jejich vibrace na naše energetická těla. Všeobecně se doporučuje umístit větší kus růženínu v blízkosti přístrojů, které produkují elektromagnetické záření (televize, počítač, mobil, aj.). Avšak pokud má tento kámen obnovit důvěru a vylepšit harmonii ve vztahu i celé domácnosti je nejlepší umístit růženín vedle postele v ložnici nebo dětském pokoji. Avšak může být i nádhernou dekorací do interiéru.

_____________________________________________________________________________________________________
*tlumí stres, navozují klid a pocit harmonie. Do okolí vyzařují ženskou energii jin, která zosobňuje jemnou ženskou sílu a empatii. Kameny se čistí a dobíjí energií měsíčního světla. Náramky z receptivních kamenů se nosí na levém zápěstí.